28 مهر 1398

همایش کاربرد ریاضیات در زندگی

مولف: بهزاد پرخیده   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
3/3

همایش کاربرد ریاضیات در زندگی

در روز سه‌شنبه 23 مهرماه 1398 آقای پرفسور مگردیچ تومانیان رئیس شاخۀ ریاضی فرهنگستان علوم برای برگزاری یک همایش در فیرزبهرام حضور پیدا کردند. آقای حسین هاشمی طاهری، دبیر هندسۀ فیروزبهرام از پرفسور تومانیان برای برگزاری این همایش دعوت به‌عمل آورده بود.

 

 

این استاد برجستۀ دانشگاه‌های کشور در سال ۱۳۵۴(۱۹۷۵ میلادی) از دانشگاه ساوت‌همپتون Southampton انگلستان مدرک دکتری ریاضی (هندسه) خود را دریافت کرده است.

 

 

این همایش ریاضی، به جهت سطح ریاضی آن تنها برای دانش‌آموزان کلاس‌های یازده و دوازده رشته‌های ریاضی و تجربی برگزار شد.

دکتر تومانیان در روز سه‌شنبه 23 مهرماه 1398 به مدت یک زنگ دربارۀ کاربرد ریاضیات در جنبه‌های گوناگون کار و زندگی گفتگو کرد و با مثال‌هایی ساده و قابل‌فهم اهمیت و جایگاه ریاضیات را نشان داد.

 

 

آقای مگردیچ تومانیان از بنیان‌گذاران المپیاد ریاضی در ایران و رئیس پیشین انجمن ریاضی، رئیس شاخۀ ریاضی فرهنگستان علوم، نمایندۀ ایران در کمیسیون بین‌المللی آموزش ریاضی، استاد برجستۀ ریاضیات در دانشگاه‌های کشور و . . . است که تالیف و ترجمۀ کتاب‌های متعددی در ریاضی و نوشتن بیش از 50 مقالۀ علمی و ارائه آن‌ها در کنفرانس‌های داخلی و خارجی را نیز در سابقۀ خود دارد.

 

 

پس از پرسش‌وپاسخ دانش‌آموزان آقای بوذرجمهر پرخیده، مدیر فیروزبهرام و نارک هاکوپیان به‌عنوان نمایندۀ دانش‌آموزانِ حاضر، با اهدای هدایایی از حضور آقای تومنیان قدردانی و سپاس‌گزاری کردند.

در پایان نیز عکس‌هایی به‌یادگاری گرفته شد.

 

 

 

از راست: آاقی سارو آواکیانس، هنرآموز کامپیوتر فیروزبهرام، آقای دکتر مگردیچ تومانیان، پدر همسر آقای سارو، آرن آواکیانس، دانش‌آموز سال 12 ریاضی و پسر آقای سارو که در کنار پدربزرگ ایستاده است.

 3 نسل در یک عکس.

 

 

کامران فریدونی، معاون پرورشی فیروزبهرام

تعداد مشاهده (1406)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "همایش کاربرد ریاضیات در زندگی"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید