14 مرداد 1394

فیروزبهرامی‌ها در جام‌ جان‌باختگان زرتشتی

مولف: اردشیر کاویانی گوهری   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

فیروزبهرامی‌ها در جام‌ جان‌باختگان زرتشتی

از سی‌وپنج سال پیش تاکنون به همت کانون دانشجویان زرتشتی هرساله به‌طور منظم و پیوسته پیکارهایی ورزشی بین ایرانیان زرتشتی برگزار می‌شود. برای گرامی‌داشت یاد و خاطره جان‌نثاران زرتشتی در جنگ هشت‌ساله ایران و عراق، این بازی‌های ورزشی با نام «جام جان‌باختگان» شناخته می‌شود. 4 تن از این جان‌باختگان (شهیدان) دانش‌آموخته فیروزبهرام بوده‌اند.

امسال نیز سی‌وپنجمین دوره‌ی پیکارهای ورزشی جام جان‌باختگان از روز دوشنبه پنجم امردادماه آغاز و در شامگاه آدینه نهم امردادماه ۱۳۹۴ خورشیدی در محل همایشگاه مارکار تهران‌پارس به پایان راه رسید.
این دوره از پیکارها در نه رشته‌ی ورزشی، بدمینتون، تنیس روی میز، شطرنج، فوتسال، والیبال، بسکتبال، دوچرخه‌سواری، شنا و دومیدانی در رده‌های سنی گوناگون و بخش آقایان و بانوان برگزار شد.

در میان برگزارکنندگان و ورزشکاران این دوره تنی چند از دانش‌آموزان گذشته و حال فیروزبهرام نیز دیده می‌شدند و از میان شرکت‌کنندگان فیروزبهرامی چند نفر مدال‌آور شدند.

کورش کریم‌دادی با تیم امید فروهر بسکتبال آقایان جایگاه نخست به‌دست آورد.

در هر دو رشته تایم تریل و استقامت آقایان، فرزاد فرودیان جایگاه نخست را به‌دست آورد.

  در شطرنج نوجوانان، مهرگان غیبی (که در خبرها به‌اشتباه مهربان آورده شده) جایگاه سوم  را به‌دست آورد.

بردیا طوفان، شهریار اشتری، مهیار فرودی، امید نمیرانیان و اشا فرودی در رقابت‌های تنیس روی میز شرکت کردند اما تنها آریا خدارحمی در تنیس روی میز دوبل نوجوانان به همراه هم‌تیمی خود سامان جمشیدی جایگاه سوم این دوره را از آن خود کرد.

در «دو و میدانی»، رده امدادی میکس شایان خادمی کلانتری با هم‌گروهی‌های خود مهران منوچهری کلانتری، فیروزه منوچهری کلانتری و شنایا کدخدایان جایگاه دوم  را به دست آورد.

هومن فرازیان، شایان خادمی کلانتری، سینا نجاری،آریا خدارحمی، نوید شهریاری و آرشام اردشیریان نیز با  تیم «امید فروهر» در پیکارهای والیبال این بازی‌ها شرکت کردند.

شهریار اشتری و بردیا طوفان با تیم فوتبال آرمان تفت و توابع رده نوجوانان  جایگاه سوم و نیما باستانی، پویا باستانی، شادمهر خسرویانی و آیدین لاکان با تیم فوتبال رده نوجوانان رستم باغ جایگاه دوم  و شایان بهدینان با تیم بزرگسالان رستم باغ مقام نخست را به‌دست آوردند.

جهانگیر سلامتی با تیم بزرگسالان اهرستان و شایان افشاری، مهیار دمهری، آترین بهرامی و رستم عادل نیز با تیم فوتبال آترین در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند.

پرهام افشاری نیز در مسابقات شنای این دوره شرکت کرده بود.
 

خبر: کامران فریدونی، معاون پرورشی فیروزبهرام

امردادماه۱۳۹۴خورشیدی 

تعداد مشاهده (2035)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "فیروزبهرامی‌ها در جام‌ جان‌باختگان زرتشتی"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید