12 مرداد 1394

هر روز به شوق فیروزبهرام از خواب برمی‌خاستم

مولف: اردشیر کاویانی گوهری   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
2

هر روز به شوق فیروزبهرام از خواب برمی‌خاستم

از میان دانش‌آموزان سال چهارم ریاضی دبیرستان فیروزبهرام در سال تحصیلی 94-1393 دو تن موفق شدند رتبه‌های 500 و 587 کنکور سراسری را به دست آوردند.

سیاوش بزرگ‌چمی با معدل کل 19.73 رتبه 500 و شایان خادمی کلانتری با معدل 19.01 رتبه 587 کنکور سراسری را از آن خود کردند.

برای ثبت در تاریخچه فیروزبهرام، انتقال تجربیات این دانش‌آموزان به کنکوری‌های سال تحصیلی آینده و برای آگاهیِ همگان با دو دانش‌آموز یادشده در حضور مدیر دبیرستان در دو نشست جداگانه گفتگویی انجام دادیم که تصویر و صدای آن نیز ضبط شد تا در موارد لازم مورداستفاده قرار گیرد. در ابتدا بنا داشتیم با هر دو دانش‌آموز در یک‌زمان گفتگو کنیم اما ازآنجایی‌که شایان در سی‌و‌پنجمین دوره پیکارهای ورزشی جام جان‌باختگان زرتشتی شرکت کرده بود این هم‌زمانی ممکن نشد. ازاین‌رو با شایان و سیاوش دو قرار جداگانه گذاشتیم.

 

شایان خادمی کلانتری

با شایان خادمی کلانتری در ساعت11 صبح روز سه‌شنبه ششم امردادماه 1394 گفتگو کردیم. رقابت، انگیزه اصلی شایان برای کسب این موفقیت بود. از عوامل دیگری که به این موفقیت شکل داده می‌توان به تشویق‌های مادرش اشاره کرد. او به وقت گذراندن در شبکه‌های مجازی علاقه‌مند نبوده و پرداختن به ورزش و بازی را از عوامل مهم موفقیتش می‌داند. شایان در سال تحصیلی درس هر روز را سر کلاس یاد می‌گرفته و بیشترین زمان را در خانه برای انجام تکالیف درس‌های همان روز صرف می‌کرده است. او باور دارد برای موفقیت در کنکور لازم است از سال دوم برنامه‌ریزی کنیم.

 

از راست: بوذرجمهر پرخیده (مدیر فیروزبهرام) و شایان خادمی کلانتری 

 

گفتگو با سیاوش بزرگ‌چمی از ساعت 11:45 روز چهارشنبه هفتم امردادماه آغاز شد و حدود یک ساعت و نیم به درازا کشید.

سیاوش به چند مورد به ‌عنوان مهم‌ترین عوامل موفقیت خود اشاره کرد: همکاری و توجهات مادرش، هیچ‌گاه به کم قانع نبوده و همیشه در پیِ بیشتر و بهتر یادگرفتن بوده و ذهنش را برای یادگرفتن راه‌ها و روش‌های جدید باز گذاشته است. سیاوش می‌گفت: توجه ویژه به ارتباط با خدا برایم مانند مصرف نیترو در اتومبیل بود که توانم را چندین برابر می‌کرد و همچنین از فرآیند عادت‌ساختن برای ساختن عادت‌های مفید استفاده کردم ازجمله این‌که کارهایی را که می‌خواستم هر روز انجام دهم شب قبلش برای خودم به‌عنوان "هدف" تعیین می‌کردم. سیاوش بزرگ‌چمی به کنکور به‌عنوان یک پروژه نگاه کرده است و زندگی‌اش را به خاطر آن تعطیل نکرده. او باور داشت کلاس‌های آمادگی برای کنکور بیشتر نگاه تجاری به این موضوع دارند و برای منافع خود کنکور را مانند غولی به نمایش می‌گذارند که جز به کمک آن‌ها نمی‌توان از پس آن بر‌آمد.

 

سیاوش بزرگ‌چمی 

 

سیاوش می‌گفت سال چهارم برایم سالی متفاوت بود و هر روز به شوق فیروزبهرام از خواب برمی‌خواستم . هر روز صبح پس از نیایش در آدریان و شرکت در مراسم صبحگاه که خیلی دوستش داشتم با نیرو و اعتمادبه‎‌نفس خاصی کلاس‌ها را آغاز می‌کردم.

 

از راست: بوذرجمهر پرخیده (مدیر فیروزبهرام) و سیاوش بزرگ‌چمی 

 

فیلم گفتگو با این دو دانش‌آموخته( فارغ‌التحصیل) فیروزبهرام قرار است برای دانش‌آموزان فیروزبهرام به‌ویژه سال چهارمی‌ها به نمایش درآید.

تعداد مشاهده (2175)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "هر روز به شوق فیروزبهرام از خواب برمی‌خاستم"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید