چاپ خبر
دبیرستان پسرانه فیروز بهرام سه‌شنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۷
کتاب‌های اهدایی به کتاب‌خانه‌ی فیروزبهرام
کتاب‌خانه‌ی دبیرستان ماندگار و هنرستان فیروزبهرام حدود 2500 جلد کتاب با عنوان‌های متنوع و گوناگونی دارد. به‌ندرت در میان آن‌ها کتاب‌های کمک‌درسی خواهید یافت مگر از سوی کنکوری‌های سال گذشته اهدا شده باشد.بیش‌ترین تعداد ویژه‌ی داستان‌های ایرانی و خارجی است. قفسه‌هایی نیز که به‌ظاهر عنوان‌های درسی مانند فیزیک، شیمی و ریاضی دارند در واقع به‌درد مطالعه‌ی بیش‌تر می‌خورد و کمک‌درسی به‌حساب نمی‌آیند.

کتاب‌های اهدایی به کتاب‌خانه‌ی فیروزبهرام

کتاب‌خانه‌ی دبیرستان ماندگار و هنرستان فیروزبهرام حدود 2500 جلد کتاب با عنوان‌های متنوع و گوناگونی دارد. به‌ندرت در میان آن‌ها کتاب‌های کمک‌درسی خواهید یافت مگر از سوی کنکوری‌های سال گذشته اهدا شده باشد. بیش‌ترین تعداد ویژه‌ی داستان‌های ایرانی و خارجی است. قفسه‌هایی نیز که به‌ظاهر عنوان‌های درسی مانند فیزیک، شیمی و ریاضی دارند در واقع به‌درد مطالعه‌ی بیش‌تر می‌خورد و کمک‌درسی به‌حساب نمی‌آیند

همه سا‌له از دانش‌آموزان گرفته تا علاقه‌مندان به کتاب‌خانه فیروزبهرام کتاب اهداء کرده‌اند. امسال نیز این روال خوش‌آیند ادامه پیدا کرده است. کتاب‌هایی که از آغاز سال تحصیلی جدید یعنی 98-1397 تا کنون به کتاب‌خانه‌ی دبیرستان ماندگار و هنرستان فیروزبهرام کتاب اهداء شده است در زیر می‌آورم:

1- «خیابان صلح» نام کتابی است در قطع رحلی که به معرفی آثار ارزش‌مند خیابان سی تیر و میرزا کوچک‌خان پرداخته است. پدیدآور این کتاب امیررضا فرهبد و ناشر آن مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران است. در«خیابان صلح» عکس‌های بسیاری از سعید محمودی‌ازناوه و مولف کتاب چاپ شده است.

2- به همراه کتاب یاد شده گزینۀ اشعار احمد شاملو (از نام‌داران فیروزبهرام) در قطع جیبی که انتشارات مروارید چاپ کرده نیز به کتاب‌خانه هدیه داده شد.

 

 

3- «گاندی رهبری بی‌همتا» نام جدیدترین کتاب چاپ شده توسط انتشارات کتابسرا است که مانند بسیاری از کتاب‌های دیگر این انتشاراتی بوسیله‌ی آقای صادق سمیعی (از نام‌داران فیروزبهرام) به کتاب‌خانه هدیه داده شده. نویسندۀ کتاب پاسکال آلن نازارت و مترجم آن آرمین منتظری است که هر دو در جشن امضای این کتاب، کم‌تر از یک ماه پیش در محل دفتر انتشارات کتابسرا رگزار شد حضور داشتند.

 

 

4- کتاب بعدی «همزبانان من- کارنامک فرهنگ مهر»(از دانش‌آموختگان نام‌دار فیروزبهرام) زندگی‌نامۀ خودنوشت فرهنگ مهر است که در سال 2013 در آمریکای شمالی به چاپ رسیده است و یک نسخه از آن به کتاب‌خانۀ فیروزبهرام اهداء شده است. فرهنگ مهر در 12 اسفند 1396 در سن 94 سالگی درگذشت.

 

 

5- «هنر خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ» نخستین نوشته‌ی اردشیر کاویانی، معاون فن‌آوری فیروزبهرام است که در تابستان امسال-1397- چاپ شده و یک نسخه از آن به کتاب‌خانۀ فیروزبهرام هدیه داده شده است. این کتاب در همایشی با همکاری انتشارات کلید آموزش در روز نیز دوشنبه 30 مهرماه 1397 به‌وسیلۀ نویسنده در فرهنگ‌سرای IT معرفی شد.

 

6- «ورزش و زندگی فعال» را گوردون دبلیو.استوارت نوشته و مرتضی ملیجی دبیر ورزش فیروزبهرام آن را ترجمه کرده است و با حمایت سازمان تربیت بدنی و مرکز ملی مدیریت و توسعه ورزش کشور به چاپ رسیده است.

 

 

7- در روز شنبه 21 مهر 1397 همایشی با نام «کپسول مذاکره» به‌وسیلۀ فربد طهرانی در فیروزبهرام برگزار شد و در پایان یک نسخه از کتابی به همین نام طهرانی، نویسندۀ کتاب به فیروزبهرام اهداء کرد.

 

8- «فصل اول زندگی» نوشتۀ امیر صفایی‌راد اهداییِ نویسنده در مهر 1397 بوده است. صفایی‌راد در این کتاب تلاش کرده مهارت‌های زندگی را به نوجوانان آموزش دهد.

 

 

9- در روز چهارشنبه 23 آبان 1397 آقای علی بالازاده برای کلاس‌های دوازدهم همایشی با نام بازاریابی شبکه‌ای(Network Marketing) و تفاوت آن با شرکت‌های هرمی در فیروزبهرام برگزار کرد که مورد توجه دانش‌آموزان قرار گرفت. بالازاده پس از همایش کتابی به نام فالو را در همین رابطه به کتاب‌خانه اهداء کرد.

 

 

10 تا 17 - آقای نادر نوروزی دبیر حسابداری که امسال به گروه دبیران فیروزبهرام پیوسته است 8 کتاب از آثار خود را امضاء و به فیروزبهرام  اهداء کرده است. نام کتاب‌های اهدایی به ترتیب زیر است:

الف- نسخۀ جادویی حسابداری شرکت‌های بازرگانی ب- نسخۀ جادویی حسابداری شرکت‌های خدماتی پ- نسخۀ جادویی مفاهیم اساسی حسابداری ت- نسخۀ جادویی مطالعه خلاق ث- نسخۀ جادویی نابغه شدن ج- 16 دهکده چ- خودآموز مزاج‌سنجی ح- دوستی با یک‌سوم زندگی

 

18- «جذب نیروی انسانی کارآمد با هنر شحصیت‌شناسی» نوشته داریوش سنقری در 27 آبان 1397 توسط نویسنده به کتاب‌خانه اهداء شد. در صورت امکان در آینده با حضور نویسنده همایشی در زمینۀ شخصیت‌شناسی برگزار خواهد شد.

 

 

19- «دیوان توران» مجموعه چکامه‌های توران شهریاری(بهرامی) شاعر زرتشتی آخرین کتاب از فهرست یاد شده است. مجموعه سروده‌های شهریاری از سوی نشر بَرسَم چاپ شده که به تعداد دبیران از سوی ناشر در اختیار مدرسه قرار گرفته و به دبیران هدیه داده شد.  یک نسخه از این کتاب نیز در  کتاب‌خانه موجود است.

خانوادۀ این چکامه‌سرای نام‌آور در سال 1392 هزینۀ نوسازی و تجهیز کارگاه‌ کامپیوتر را به نام‌گانۀ پدر مرحومشان (بهرام بهمن بهرامی) پرداخت کردند. در تابستان 1396 نیز کلیۀ هزینۀ راه‌اندازی و تجهیز کارگاه حسابداری فیروزبهرام را به نامگانۀ مادرشان(توران شهریاری) به‌عهده گرفتند.

 

خبر و عکس: کامران فریدونی، معاون پرورشی فیروزبهرام

انتهای پیام/.