چاپ خبر
دبیرستان پسرانه فیروز بهرام یکشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
اهدای جوایز مسابقه عکاسی فیروزبهرام با حضور شادی قدیریان

برای چندمین سالِ پی‌درپی در فیروزبهرام یک مسابقه عکاسی برگزار شد که دبیران و دانش‌آموزان در آن شرکت کردند.

برای چندمین سالِ پی‌درپی در فیروزبهرام یک مسابقه عکاسی برگزار شد که دبیران و دانش‌آموزان در آن شرکت کردند.

جوایز برندگان این مسابقه که از میان دانش‌آموزان برگزیده شده بودند، در روز یک‌شنبه 24 اردیبهشت‌ماه 1396 با حضور شادی قدیریان، عکاس نام‌آور ایرانی اهداء شد.

 

 

در این دوره 11 دانش‌آموز و 6 دبیر با 60 عکس شرکت کرده بودند که از میان آن‌ها 17عکس از 12 نفر به نمایشگاه راه پیدا کرد.

نام دانش‌آموزانی که عکس‌هایشان در نمایشگاه حضور داشت بدین شرح است: ا- بهمن اردشیریان، سوم کامپیوتر 2- هایبرت الکسان، چهارم ریاضی 3- آرش انوشیروانی، دهم ریاضی 4- نیما خادمی، سوم ریاضی 5- آریا خدارحمی، چهارم ریاضی 6- افشین خسروی، دهم تجربی 7- خشایار فرخانی، سوم تجربی 8- آرین قدردان، سوم ریاضی 9- علی گرجیان، سوم تجربی 10- نارک، مسکوژیان

نام دبیرانی که عکس‌هایشان به نمایشگاه راه پیدا کرد: 1- آقای سارو آواکیانس، دبیر کامپیوتر         2- آقای محمدرضا نیک‌نژاد، دبیر فیزیک

 

 

عکس‌های این دوره را آقای کامران فریدونی، معاون پرورشی و آقای سام خسروپور، دانش‌آموخته سال‌ها پیشین فیروزبهرام داوری کرده و برندگان را انتخاب کردند.

از میان دانش‌آموزان شرکت‌کننده یک عکس از خشایار فرخانی مقام نخست، عکسی از علی گرجیان مقام دوم و یک عکس نیز از نیما خادمی مقام سوم را به‌دست آوردند.

در این مراسم که در حضور دانش‌آموزان و برخی اولیای مدرسه برگزار شد، خانم شادی قدیریان سه عکس از مجموعۀ «هیچ، هیچ» خود را به هر یک از برندگان این مسابقه اهداء کرد.

 

 

بر اساس مندرجات ویکی‌پدیا، دانشنامه آزاد، شادی قدیریان (زاده ۱۳۵۳ تهران) عكاس حرفه‌اي

فارغ‌التحصیل کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۷۷ است. 

او اولین نمایشگاه خود را در سال ۱۳۷۷ در گالری گلستان برگزار کرد. معروفترین مجموعه عکس قدیریان، مجموعه زنان قاجار است که زنان قاجاری را با ابزار آلات مدرن به تصویر می‌کشد. این مجموعه شهرتی جهانی را به همراه داشت.

از دیگر مجموعه‌های قدیریان می‌توان به مجموعه «هیچ، هیچ» و «مربع سپید» که دارای ۳۱ عکس رنگی با الهام از ترانه‌های «جان لنون» که در گالری «راه ابریشم» به نمایش گذاشته شدند اشاره کرد. او تا کنون در نمایشگاه‌های  فراوانی در ایران، انگلیس، فرانسه، آمریکا، اتریش، دوبی، سوئد، هلند، بولیوی، دانمارک، استرالیا، لهستان، مکزیک، اسپانیا، آلمان، ترکیه، روسیه، بنگلادش، یونان، کانادا و ایرلند شرکت کرده‌است.

 

 

 

خشایار فرخانی، سوم تجربی مقام اول

 

 

علی گرجیان، سوم تجربی مقام دوم

 

نیما خادمی، سوم ریاضی مقام سوم

 

در دو دوره پیشین در سال‌های گذشته از دو عکاس نام‌آور ایرانی برای حضور در مراسم اهداء جایزه و تقبل جایزه‌ها دعوت به‌عمل آمده بود. درسال 1392 خانم مریم زندی و در سال 1394 آقای کامران عدل برای اهدای جوایز قبول زحمت کرده بودند.

خبر: کامران فریدونی، معاون پرورشی فیروزبهرام

عکس‌ها: سام خسروپور

انتهای پیام/.