چاپ خبر
دبیرستان پسرانه فیروز بهرام یکشنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
آغاز نخستین سال تحصیلی مجازی
در ایران مانند همه کشورهای دیگر ماه‌هاست که مردم درگیر همه‌گیری کروناویروس هستند. همۀ کسب‌وکارها تحت‌تاثیر این شرایط تن به تغییرات ناگریزی داده‌اند تا بتوانند هم‌گام با تغییرات به زندگی خود ادامه دهند.

در ایران مانند همه کشورهای دیگر ماه‌هاست که مردم درگیر همه‌گیری کروناویروس هستند. همۀ کسب‌وکارها تحت‌تاثیر این شرایط تن به تغییرات ناگریزی داده‌اند تا بتوانند هم‌گام با تغییرات به زندگی خود ادامه دهند. آموزش‌وپرورش نیز به‌ناچار باید خود را با این دگرگونی‌ها هماهنگ کند. هم‌اندیشی مسئولان در فیروزبهرام در سال تحصیلی 1400-1399 به روشی منتهی شد که درپی می‌آید. قرار شده‌است آموزش برخی درس‌های اختصاصی هنرستان به‌صورت حضوری و بقیه درس‌ها به‌صورت غیرحضوری آفلاین و آنلاین با کمک سیستم مدبر انجام شود. کار با این نرم‌افزار نیز به دبیران آموزش داده شده و برخی کلاس‌ها از روز 15 شهریور 1399 با این شیوه آغاز شده‌است.

 

 

در روز یک‌شنبه 16 شهریور برای دانش‌آموزان سال دوازدهم حسابداری یک درس اختصاصی به‌صورت حضوری برگزار ‌شد.

به‌جای مراسم آغاز سال تحصیلی مدیر مدرسه، آقای بوذرجمهر پرخیده در فیلمی که در دسترس همه دانش‌آموزان قرار گرفته توضیحات ضروری را بیان کردند که دیدن آن‌را به همه دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها پیشنهاد می‌کنم.

 

 

برنامه درسی برای همه کلاس‌ها مانند سال‌های پیش تهیه و در سایت مدرسه در دسترس است.

سیستم مدبر برای یک‌پارچه کردن همه ملزومات برگزاری کلاس آنلاین از شرکت بهسامان تدبیر خریداری شده‌است. از جمله توانایی‌های این نرم‌افزار می‌توان به برگزاری آزمون تستی و تشریحی، گرفتن و دادن تکلیف، امکاناتی برای اطلاع‌رسانی، صدور کارنامه و نمودار رشد تحصیلی، ثبت موارد انضباطی، نظرسنجی و . . . اشاره کرد. محیط این نرم‌افزار برای هر سه گروه دانش‌آموزان، اولیای آن‌ها و دبیران قابل مشاهده و در دسترس است.

 

 

 

 

کامران فریدونمی، معاون پرورشی فیروزبهرام

انتهای پیام/.