چاپ خبر
دبیرستان پسرانه فیروز بهرام پنج‌شنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۹
گهنبار فیروزبهرام

گهنبار فیروزبهرام هر ساله برای گرامی‌داشت نیک‌اندیشی ارباب کی‌خسرو شاهرخ و دیگر دهش‌مندان این مرکز آموزشی خوانده می‌شود.

 

گهنبار فیروزبهرام هر ساله برای گرامی‌داشت نیک‌اندیشی ارباب کی‌خسرو شاهرخ و دیگر دهش‌مندان این مرکز آموزشی خوانده می‌شود.

گهنبار امسال-1399- در نخستین روز چهره میدیوشهم در سالن امتحانات فیروزبهرام بگونه‌ای متفاوت با سال‌های گذشته برگزار شد.

گهنبارخوانی در این نوبت در روز خیر(خور) ایزد برابر با روز یک‌شنبه 8 تیر ماه سال 1399 در ساعت ۷ پسین برگزار و در صفحه اینستاگرام دبیرستان ماندگار و هنرستان فیروزبهرام به‌طور زنده پخش شد.

پیشینه این مراسم در فیروزبهرام به تابستان 1394 در روز تولد ارباب کیخسرو شاهرخ بازمی‌گردد که نخستین بار گهنبار فیروزبهرام برگزار شد.

امسال- 1399-  به دلیل مسائل پیش‌آمده و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی گهنبار‌خوانی بدون حضور همکیشان برگزار شد. فیلم این مراسم در آدرس @firooz قابل‌دسترسی است. خبرنگاری از سایت خبری برساد نیز در مراسم حاضر بود.

هم‌چنین تهیه و تدارک و هماهنگی‌های این مراسم مانند سال‌های پیشین به‌وسیله آقای هرمز خسرویانی، دبیر دینی زرتشتیان فیروزبهرام انجام شد. سرکار خانم مهناز هرمزدی، معاون انجمن اولیاومربیان فیروزبهرام نیز مانند چندین سال گذشته برای تهیه سفره گهنبار هم‌کاری کردند. 3 تن از دانش‌آموزان سال دهم زرتشتی نیز برای برگزاری این برنامه به مدرسه خود یاری رساندند. کی‌خسرو اشتری و پدرام کاویانی هر دو از کلاس دهم ریاضی به‌همراه شهنام فرهادیان از کلاس دهم حسابداری.

 

 

 

 

 

 

 

کامران فریدونی، معاون پرورشی فیروزبهرام

انتهای پیام/.