29 بهمن 1397

نمایش فیلم تالان در فیروزبهرام

مولف: اردشیر کاویانی گوهری   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
3/5

نمایش فیلم تالان در فیروزبهرام

در روز سه‌شنبه 23 بهمن 1397 از ساعت 13 فیلم تالان با حضور محمدصادق دهقانی تهیه‌کننده و کارگردان آن در تالار امتحانات فیروزبهرام به‌نمایش درآمد. در این نمایش همه‌ی دانش‌آموزان، چند تن از دبیران و تعدادی مهمان از جمله آقای اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس نیز حضور داشتند.

 

 

 

در پایان کارگردان فیلم در سخنانی کوتاه کمی با تماشاچیان گفتگو کرد اما قابل‌توجه‌ترین بخش آن جایی بود که از تماشاچیان درباره‌ی مفهوم آب مجازی پرسید اما کسی اطلاعی درباره‌ی آن نداشت. آب پنهان یا آب مجازی یا آب نهفته مفهومی است که توسط پرفسور تونی آلن در سال ۱۹۹۳ معرفی شد، آب پنهان به مجموع حجم آبی که در مراحل مختلف تهیه، تولید و ارائه یک محصول (غذا، کالا، انرژی یا خدمات) به صورت مستقیم یا غیرمستقیم استفاده می‌شود، برابر با آب پنهان (نهفته) یا آب مجازی آن محصول است. برای مثال 10 لیتر آب برای تولید یک برگ کاغذ A4 ، 15000 لیتر آب برای یک کیلوگرم گوشت گاو و 32 لیتر آب برای تولید یک ریزتراشه کامپیوتر(2گرمی) مصرف می‌شود. به‌طور کلی حدود 70 درصد آب در کشاورزی، 20 در صد در صنعت و تنها 10 درصد آب مصرف خانگی دارد.

 

 

 

جناب آقای دهقانی، کارگردان فیلم

 

کارگردان و مسئول روابط عمومی فیلم

فیلم تالان (به معنی تاراج، غارت) درباره‌ی بحران آب در ایران ساخته شده که بدیهی است هم‌اکنون از هر موضوع دیگری در ایران مهم‌تر است.

این فبلم بسیار قابل‌توجه هم‌اکنون در حال اکران است و به صورت خصوصی نیز، مانند فیروزبهرام به‌نمایش درمی‌آید. باتوجه به تمایل طرفین برای نمایش آن در فیروزبهرام، توافق شد هزینه‌ی نمایش فیلم به‌طور مشترک پرداخت شود.

خبر و عکس: کامران فریدونی، معاون پرورشی فیروزبهرام

تعداد مشاهده (466)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "نمایش فیلم تالان در فیروزبهرام"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید